קירוי גגות באונדולין - כל מה שצריך לדעת 

אונדולין (Ondulin) הוא שמן של יריעות קירוי גגות ביטומניות - חומרים המתרככים בחום בתהליך זיקוק מדויק באמצעות נפט.
שימוש בחומר זה נעשה במדינות רבות ברחבי העולם, כאשר עיקרו נועד לייצור של גגות קלים כמו גם מערכות קירוי, בידוד ואיטום מתקדמות.

אונדולין החלו לייצר עוד בשנת 1955 בצרפת, וכיום הוא מיוצר בתשע מדינות בלבד: צרפת, ספרד, פולין, בלגיה, טורקיה, מלזיה, איטליה, ברזיל ורוסיה. מדינות אלה מייצאות את החומר לכל פינה בעולם, וזאת בזכות היתרונות הרבים שיש לו כאשר מדובר בתחום של קירוי גגות.

אונדולין - שימושים עיקריים

  • איטום - אונדולין פותח במקור כחומר איטום, וזאת בשל עמידותו הייחודית בפני חדירת מים ובשל עמידותו רבת השנים. רבים מעדיפים לעשות שימוש בחומר האונדולין על פני חומרי איטום אחרים, בזכות קיומו של הרכיב אונדולין HR - המקנה לחומר עמידות גבוהה. יריעות אונדולין HR מיוצרות מסיבים אורגניים הספוגים בביטומן שנשרף באמצעות שרף ייחודי. היספגות הצבע ביריעות יחד עם השרף מבטיחות הישמרות ועמידות גבוהה - גם בתנאי חום וקור קיצוניים. התוצאה: איטום באמצעות אונדולין מבטיח שמים לא יחדרו למבנה מחד, ושהגג יישאר תקין ואטום לאורך זמן.
  • רעפי אונדולין לחיפוי מבנים - עם השנים, התרחב השימוש באונדולין, והוא החל לשמש לא רק כחומר איטום אלא גם כחומר ליצירת מערכות קירוי חדשניות. בדרך זאת, גגות אונדולין התווספו לשלל רחב של פתרונות קיימים כמו גגות קלים, יריעות קירוי ביטומניות, רעפים קלים, רעפי קרמיקה פנלים מבודדים ועוד, והיום הם אחד מסוגי הקירוי המבוקשים ביותר. למעשה, היום אונדולין לקירוי גגות - המוכר בשוק כרעפים קלים/רעפים אקולוגיים (ירוקים), בא במקרים רבים כרעפים תחליפיים לרעפים קרמיים. אונדולין מתאים לקירוי גגות עם שיפוע מתון, במקום שרעפים קרמיים לא ניתנים ליישום כלל.

יתרונות נוספים של קירוי גגות באונדולין

מערכות האונדולין HR עמידות ואטומות מפני מים וקרינה. מערכות אלו אינן דורשות תחזוקה והן מאושרות וידידותיות לסביבה. המערכות אינן נסדקות (למרות המבנה הגמיש שלהן), אינן צוברות עובש, ללא כל שימוש באסבסט, עמידות בפני קרני UV ואינה מושפעת לרעה מחומרים כימיים וביולוגיים בסביבתה. את המערכות ניתן להציב על כל שלדי העץ והמתכת הקיימים הן בצורה מאוזנת והן בצורה אנכית.

התקנה נכונה של גגות ורעפי האונדולין לקירוי גגות יכולים להגדיל את אורך החיים בעשרות שנים וזאת גם במקרים בהם אותם גגות וחיפויים נאלצו להתמודד לאורך השנים כנגד רוחות חזקות, גשמים וגם שלגים.

גיליון האונדולין הינו הרכב של ארבעה מרכיבים – ביטומן, סיבי תאית, חומרים מינרלים ופיגמנטים מינרלים שרף. הביטומן הינו חומר המשמש בתעשייה לצרכי איטום שונים כמו הגנה מפני חדירה של מים, בעבור סלילת כבישים וכחומר ציפוי והגנה. הביטומן מתרכך והופך לנוזל בעת חימומו כשבסוף נעשה למוצק בעת קירורו. הוא משמש, כאמור, לאיטום גגות (שימוש בביטומן מנושף), איטום מרתפים, מבנים תת קרקעיים וחדרים בעלי רמת לחות גבוהה.

חלק חשוב נוסף באונדולין המחזק את עמידותו, הן סיבי התאית. התאית הינו חומר קשיח הקיים בריכוזים גבוהים בצמחים. התאית הינו בעצם פולימר – מולקולה גדולה המורכבת ממספר רב של מולקולות קטנות המחוברות יחדיו לשרשרת רחבה שיוצרת סיבים. אותם סיבים מהווים את חומר השלד העיקרי של הצמחים. הסיבים אינם מומסים במים ולכן החומר עצמו עמיד וחזק ומשמש גם בתעשייה.

לאונדולין אף מספר של מינרלים המרכיבים אותו. אלו מאפשרים לחומר קשיחות רבה, בידוד רעשים וטמפרטורות קיצוניות, גמישות בעת הצורך ועמידות רבת שנים.

מבחינה בטיחותית כל היריעות של אונדולין לקירוי גגות ובכלל נבדקות על ידי התקן האירופאי המחמיר EN534, דבר המביא אותם להיות מוגדרים תחת הקטגוריה R - "איכות מעולה". גם בישראל מאושר החומר על ידי מכון התקנים הישראלי.

בהזמנת איש מקצוע להתקנת חיפוי או גג אונדולין, יש כמובן לוודא שבעל המקצוע הינו כזה המכיר את אופן העבודה עם החומר, ושהוא עצמו מיובא מהמפעלים המורשים ועומד בתקנים המחמירים. יבואן רשמי אונדולין ישראל.

א.מ פתרונות לגגות - המומחים בתחום של קירוי גגות באונדולין

א.מ פתרונות לגגות מתמחה בתחום של קירוי גגות באונדולין. החברה מציעה שירותי קירוי גגות מקצועיים המתבצעים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, דבר המבטיח קירוי מושלם שמבטיח הרבה מאוד חורפים יבשים.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת שירותי קירוי גגות באונדולין - צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם. 

 
Call Now Button
× תכתבו לנו ווטסאפ