מדוע חשוב להתקין פנל מבודד?

מהלך חיפוי מבנה בפנל מבודד
פנלים מבודדים בענף הבניה
28 בפברואר 2019

מדוע חשוב להתקין פנל מבודד?

מהלך התקנת פנל מבודד בגג

כדי להבין מדוע פנל מבודד הוא מוצר חובה בכל בית, חשוב קודם כל להבין ממה הוא עשוי. ובכן, מדובר בלוחות במילוי חומרים שונים, כמו קל-קר, צמר סלעים (סיבים מלאכותיים דמויי פיברגלס) ופוליאוריטן מוקצף. הבידוד שמציעים לוחות אלו הוא כמעט אבסולוטי ולכן, ניתן למשל למצוא אותם באולפני טלוויזיה ומוזיקה, מבנים תעשייתיים, מגדלי משרדים ועוד.

פנלים מבודדים מצטיינים בשני מישורים עיקריים: בידוד סאונד ובידוד טמפרטורות. הם יוצרים חוצץ בין הסביבה החיצונית והפנימית באזור בו הם מותקנים ומונעים חדירה של רעשים לא רצויים. זו הסיבה שמתקינים פנלים מבודדים לא רק במגזר העסקי והתעשייתי אלא גם בפרטי והוא מהווה תוספת בניה המעלה משמעותית את איכות החיים של המתגוררים בבית, הנהנים ממגורים נטולי רעשים סביבתיים.

כאמור, פנל מבודד עמיד גם בפני שינויי אקלים. במדינה חמה כמו ישראל, מדובר במוצר שהוא בגדר חובה בכל בית, משום שהוא מספק אווירה נעימה בתוך הבית גם כשבחוץ חם מאוד. מעבר לכך, מדובר גם בחיסכון כספי משמעותי, משום שכשסביבת הבית נעימה אין צורך להשתמש במיזוג אוויר, מה שנפוץ מאוד בקיץ הישראלי.

בחרו רק פנל מבודד איכותי ובטיחותי

בעבר, רווחה הדעה כי החומרים בפנלים המבודדים רעילים ובשל כך, החסרונות שלהם עולים על היתרונות. יש לציין, כי כיום נעשה שימוש בחומרים בטיחותיים בלבד וניתן להשתמש בכל אחד מהם או בשילוב שלהם על-מנת ליצור פנל מבודד שהוא גם אפקטיבי וגם בטוח לאדם ולסביבתו. למעשה, ככל ששילוב החומרים מתבצע בצורה הנכונה ביותר, כך תעלה רמת הבידוד של הפנל והוא יספק תוצאות כמצופה ממנו בהקשר של טמפרטורה ורעש.

 

יחד עם זאת, יש לוודא כי אתם רוכשים את הפנל מחברה אמינה המתקינה פנלים העומדים בתקני הבטיחות המחמירים ביותר שיש וזאת על-מנת ליהנות מכל היתרונות של הפנלים ללא חשש משום סוג. ההתקנה צריכה להיות יסודית ומקצועית ולהתבצע רק על-ידי איש מקצוע המוסמך לכך. יש לציין כי את אפקט הבידוד ניתן לחוש מיד בסיום ההתקנה וזו צריכה להיות האינדיקציה עבורכם, שההתקנה התבצעה כראוי. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button
× תכתבו לנו ווטסאפ